WFG 185

WIELOSTREFOWA
Chłodziarka do wina
Sięgając po kieliszek wina, pamiętaj, że o pełni jego smaku decyduje nie tylko proces fermentacji, ale również sposób przechowywania. Dzięki strefie Multi możesz ustawiać różne temperatury dla górnej i dolnej strefy, by zagwarantować dokładnie taką temperaturę, jakiej potrzebuje wino.

Miejsce przechowywania wina wpływa na jego wyrazistość, kolor i smak. Dzięki stabilnej i odpowiedniej temperaturze wino zachowuje swoje właściwości lub optymalnie rozwija walory.

14 999,00 zł

Wysokość: 1850 mm

Szerokość: 595 mm

Głębokość: 595 mm

Pojemność 197 butelek

Wyposażenie
Funkcjonalność
Cechy
Dane techniczne
Funkcje
Inne funkcje
Wino
Pod specjalną ochroną
Wskazówki
Porady

Wyposażenie/Funkcjonalność

Półki z drewna dębowego
Drewno lepiej pochłania wibracje niż plastikowe i metalowe półki, dlatego Vestfrost wykorzystuje głównie ten surowiec przy produkcji urządzeń. Półki w chłodziarkach Vestfrost wykonane są z surowego drewna dębowego lub bukowego, nie poddawanego zabiegom chemicznym. Dzięki temu do wina nie przedostają się substancje, które mogłyby ulatniać się z impregnowanego drewna, psując tym samym smak trunku.

Elektroniczne sterowanie
Za pomocą przycisków możesz wybrać dowolną funkcję lub ustawić temperaturę chłodzenia dla wybranej strefy. Urządzenia wyposażone są w wyświetlacz LED, dzięki czemu parametry pracy są zawsze widoczne.

Filtr węglowy
Zewnętrzne zapachy mogą przedostawać się do wnętrza butelek, negatywnie wpływając na smak wina – szczególnie narażone są wina korkowane. Filtr pochłaniający zapachy wiąże zanieczyszczone substancje w węglu i dzięki temu w chłodziarce znajduje się tylko czyste powietrze. Zaleca się regularną wymianę filtra nie rzadziej niż raz do roku. 

  • Strefa Multi
  • Frost Guard
  • Elektroniczne sterowanie
  • Oświetlenie LED

Dane techniczne

Kolor Czarny
Klasa efektywności energetycznej G
Pojemność 197 butelek
Szerokość 595 mm
Wysokość 1850 mm
Głębokość 595 mm
Seria FUNCTION+
Klasa klimatyczna SN-ST
Poziom hałasu 39 dB
Strefy temperatury Wielostrefowa
Półka prezentacyjna opcjonalnie
Półki z surowego drewna dębowego tak
Przyciemniane drzwi z filtrem UV tak
Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi tak
Zamek tak
Kompresor tłumiący drgania tak
Filtr z węglem aktywnym tak
Wbudowany element grzewczy tak
Minimalna temperatura otoczenia
Zakres temperatury 5-22˚
EAN 5703540158280

Strefa Multi
– zakres temperatury 5-22°C

Przyciemniane drzwi
z filtrem UV

Kompresor tłumiący drgania

Filtr z aktywnym węglem

Frost Guard

Klasa energetyczna
Frost Guard
Funkcja odpowiada za prawidłową pracę w sytuacji awarii. Jeśli temperatura w chłodziarce spadnie do 2°C, Frost Guard wyłączy kompresor a poźniej automatycznie go włączy, gdy temperatura wzrośnie do ponad 6°C.
Filtr węglowy
Filtr z węglem aktywnym wiąże zanieczyszczenia sprawiając, że powietrze w chłodziarce pozostaje krystalicznie czyste, a wentylator zapewnia jego równomierną dystrybucję w urządzeniu. Gwarancja, że smak wina nie zostanie zaburzony aromatami z zewnątrz.
Kompresor tłumiący drgania
Technologia chłodzenia kompresorowego pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz, nawet gdy drzwi urządzenia są często otwierane. Redukcja drgań zapewnia trunkom spokojne dojrzewanie, bez powstawania osadów.
Wbudowany element grzewczy
Funkcja podgrzewania wnętrza gwarantuje stabilną temperaturę w urządzeniu, nawet gdy temperatura otoczenia na zewnątrz będzie niższa niż ta potrzebna do odpowiedniego przechowywania wina.

Co jest ważne w przechowywaniu wina?

Optymalna temperatura
dzięki odpowiedniej temperaturze wino zachowuje swoje właściwości i rozwija walory. Chłodziarka Vestfrost oferuje jedną strefę chłodzenia: 6-16°C. Zaawansowane technologie dbają o utrzymanie stabilności chłodzenia.

Spokojne, bezpieczne dla wina otoczenie
ruch zaburza proces dojrzewania wina i tworzy w nim niepożądane osady. Dlatego w chłodziarkach Vestfrost stosowane są kompresory tłumiące drgania i półki z surowego drewna skutecznie pochłaniające wibracje.

Idealnie czyste powietrze
filtr z aktywnym węglem wiąże zanieczyszczenia wewnątrz urządzenia, a wentylator zapewnia równomierną dystrybucję i wymianę powietrza w chłodziarce. Półki wykonane są z surowego drewna, aby woń impregnatów nie wpływała na smak przechowywanych trunków.

Brak światła słonecznego
promienie UV powodują nie tylko uszkodzenie wyglądu, ale również równowagi i aromatu wina, a także jego przedwczesne starzenie. Przyciemniane, szklane drzwi z filtrem chronią wino przed tymi procesami.

Wielostrefowa chłodziarka do wina WFG185