Warszawa, 28.10.2014

Aplikacja, która umożliwia połączenie monitora BIG PAD z tabletami i smartfonami, zapewnia uczestnikom spotkań biznesowych dostęp do informacji oraz interakcję w czasie rzeczywistym.

Sharp Europe wprowadza na rynek zaktualizowaną aplikację Touch Display Link 2.0, która oferuje interaktywną obsługę spotkań biznesowych dzięki integracji dotykowego monitora BIG PAD firmy Sharp z 50 urządzeniami przenośnymi w tej samej sieci. Touch Display Link umożliwia współdzielenie ekranu i przesyłanie plików pomiędzy monitorem BIG PAD, a tabletami i smartfonami. Do tego zapewnia zdalną obsługę monitora BIG PAD, w tym korzystanie z narzędzi pisma odręcznego.

Michael Bailly, dyrektor Product Planning and Marketing w Visual Solutions, Sharp Europe, powiedział: „Połączenie monitora BIG PAD i oprogramowania Touch Display Link umożliwia interaktywną prezentację w sposób, który wcześniej był niemożliwy do zrealizowania. Touch Display Link nie tylko przenosi materiały multimedialne z dużego ekranu na małe wyświetlacze urządzeń przenośnych, ale też umożliwia interakcję ze współpracownikami w czasie rzeczywistym, nawet jeśli nie wszyscy przebywają w tym samym pomieszczeniu.”

„Wyniki naszych badań, które przeprowadziliśmy wśród pracowników biurowych, dowodzą, że na ogół zebrania nie stwarzają wszystkim uczestnikom możliwości pełnego uczestnictwa. Zaledwie 42% osób określiło narady w firmie mianem „wspólne”. Ten stan pozwalają zmienić monitory BIG PAD oraz Touch Display Link.”

Nowe funkcje oprogramowania Touch Display Link 2.0 obejmują:

  • Oprogramowanie dla korporacji i dużych firm: do monitora BIG PAD można podłączyć maksymalnie 50 urządzeń przenośnych, w tym urządzenia pracujące na systemach operacyjnych iOS, Apple oraz Windows. Urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci, ale mogą być obsługiwane zdalnie, choćby przez osoby pracujące w innym biurze czy nawet w domu.
  • Narzędzia pisma odręcznego: użytkownicy mogą pisać na ekranie monitora BIG PAD, korzystając ze swoich urządzeń przenośnych dzięki udostępnieniu oprogramowania pióra dotykowego. Na ekranie monitora BIG PAD może równocześnie pisać czterech użytkowników, korzystających z bezprzewodowo podłączonych piór dotykowych.
  • Udostępnianie zdjęć: użytkownicy mogą udostępnić zdjęcia z poziomu swoich urządzeń przenośnych. Jednocześnie mogą korzystać z funkcji „korekcji obrazu” przed ich wyświetleniem.
  • Pobieranie notatek: w urządzeniach przenośnych można sporządzać osobiste notatki, pobierając obraz z monitora BIG PAD i dodawać własne uwagi na urządzeniu lokalnym.
  • Automatyczny zapis zebrania: po zakończeniu spotkania biznesowego materiały wyświetlane na monitorze BIG PAD można zapisać, a następnie przesłać do wszystkich podłączonych urządzeń.

Możliwości, które oferuje Touch Display Link 2.0 jest więcej. Warto wspomnieć o możliwości zdalnego udostąpnianie danych lub równoczesnego wprowadzania zmian lub nanoszenia uwag na prezentowane materiały przez czterech uczestników spotkania. Z kolei monitor BIG PAD – dzięki wykorzystaniu tablicy interaktywnej – umożliwia efektywniejszą współpracę, dzielenie się pomysłami i szybsze wykonywanie zadań.

Modele BIG PAD serii A firmy Sharp zostały standardowo wyposażone w oprogramowanie Touch Display Link 2.0. Oprogramowanie dostępne jest opcjonalnie w modelach BIG PAD serii B.